2020. szeptember 21., hétfő

Mindeközben itthon Orbán homofóbiája hasít

A kereszténydemokraták pedig azt is elvárják, hogy az iskolák erősítsék meg a gyermekek születéskor megkapott és a Teremtő által eldöntött nemi identitását, segítsék a lányokat, hogy derék és tiszteletre méltó asszonyok, a fiúkat pedig hogy a családjuknak biztonságot és támaszt nyújtani képes férfiak lehessenek. Az iskolák védjék meg a család eszményét és értékeit, és tartsák távol a kiskorúaktól a genderideológiát és a szivárványos propagandát. 

Forrás: MNO

SPF: egyrészt azt mondanám, hogy csóri, nagyon szűk az a box, amibe beszorult, és már nem is fog tudni kijönni, ahogy öregszik egyre inkább benne rakad, mint Kövér László. Másrészt elkeserítő, hogy ezt az ország miniszterelnöke így gondolja 2020-ban, és a múltra szavazó idősek eldöntik az én jövőmet is...

Zenész hírek a nagyvilágból 282. - Ferenc pápa: "Isten melegnek is szereti a gyermekeiteket"

“Isten olyannak szereti a gyerekeiteket, amilyenek, és az egyház is úgy szereti őket, ahogy vannak, hiszen ők Isten gyermekei” - mondta Ferenc pápa egy csapat olasz hívőnek. A pápát a 2018-ban alakult, La Tenda di Gionata, magyarul Jonatán sátra nevű katolikus szervezet tagjai látogatták meg: meleg katolikusok, melegek katolikus szülei és papok.

Mara Grassi, a szervezet alelnöke a találkozó után arról beszélt, hogy párbeszédet kezdeményeznek az egyház és az LGBT emberek családjai között. A négygyerekes katolikus anya legidősebb gyereke meleg. Grassi a meleg gyerekek szüleit szerencséseknek nevezte, mert mint mondta "újfajta módon" tudtak ránézni a gyerekeikre, "meglátva bennük Isten szépségét és szeretetét".

"Éveken át olyan voltam, mint egy vak. Miután megtudtam, hogy a fiam homoszexuális, nagyon sokat szenvedtem, mert az egyház szabályaiból kiindulva úgy gondoltam, a fiam így nem részesülhet az Úr szeretetében. Senki sem segített." Mara Grassi 

A vatikánvárosi San Damaso udvarban lezajlott találkozó végén a Jonatán sátra küldöttsége szivárványszínű pólót ajándékozott Ferenc pápának, rajta a következő felirattal: “Szeretetben nincs félelem.”

Mara Grassi elbeszélése szerint azt mondta a pápának, hogy “hidat szeretnénk építeni az egyház felé, hogy az egyház másképp tekintsen a gyerekeinkre és ne kizárja, hanem örömmel fogadja őket.” Ferenc pápa pedig biztosította arról, hogy “az egyház nem zárja ki őket, mert mélyen szereti őket.”

A Jonatán sátra csoport Reggio Emiliában alakult meg két évvel ezelőtt, amikor Grassi találkozott néhány szülő-sorstársával. Találkozójukat Paolo Cugini tiszteletes prédikációja inspirálta, aki úgy fogalmazott: "a hit és a homoszexualitás nem zárják ki egymást."

Forrás: Euronews

SPF: nem az első pozitív megnyilvánulása, már csak a zárkózott kőkonzervatívokkal kell megküzdenie.

2020. szeptember 16., szerda

Helsinkiben a Burger King elkapta egy csókra Ronald McDonaldot a Pride jegyében

A finnországi Pride hetére készült a rendhagyó hirdetés.

Finnországban a vírushelyzet miatt a hagyományos júniusi dátumról őszre halasztották a Pride hetét. A Burger King azonban így is külön kampánnyal készült az alkalomra, amelynek kedvéért félretették a szokásos rivalizálást a McDonald's hálózatával. Mit félretették, egyenesen szembementek az eddig hangnemmel, printhirdetésekben és plakátokon mutatják a csókolózó Burger Kinget és Ronald McDonaldot a szeretet mindent legyőz szlogennel.


"Azt gondoltuk, a legjobb mód az értékeink közvetítésére egy mindent elsöprő csók lesz. Azt akartuk megmutatni, hogy a végén a szeretet úgyis mindent legyőz. És azt is tudtuk, hogy a McDonald's is ugyanezt vallja" - mondta a kampányról Kaisa Kasila, a finn Burger King brand menedzsere. A kampányon a Bk belső kreatív csapata mellett a TBWA Helsinki dolgozott.

Forrás: Kreatív, Adweek

SPF: jövőre jöhetne valami szivárványos hambi is. :)

2020. szeptember 7., hétfő

Zsarnok. Gyáva. Áldozat. Roy Cohn története


A híres-hírhedt ügyvéd élete, aki beperelte a rendező nagyszüleit, Juliut és Ethel Rosenberget az atomtitok ellopása miatt. A film végigköveti Roy Cohn életét, kezdve, amikor Joseph McCarthy szenátor főtanácsadója volt a késő 50-es években az 1980-as évekig, amikor Reagan elnök kedvence lett, egy fanatikus homoszexuális-ellenes aktivista, majd Donald J. Trump politikai mentora, mielőtt 1986-ban AIDS-ben meghalt volna. A dokumentumfilm újonnan előkerült levéltári anyagokat is bemutat.

"megdöbbentő látni, ahogy a meleg Cohn a melegek jogai ellen ágál. Ráadásul Cohn nem egy melegségét titkoló, azzal küzdő ember volt, hanem olyasvalaki, aki bárhol megjelent fiatal, jóképű szeretőivel (még a Fehér Házba és bevitte őket és bemutatta Reagan elnöknek), és aki állandóan bulizott a meleg közösség népszerű szórakozóhelyein"

Forrás: HBO, Index

SPF: nagyon érdekes dokumentumfilm, csak ajánlani tudom. Tényleg döbbenetes, ahogy egy meleg ember nyilvánosan melegellenes kijelentéseket tesz. Még akkor is, ha abban a korban finoman szólva is más volt a melegek megítélése (még Amerikában is), és ez biztos hozzájárult egyfajta skizofrén állapot kialakulásához. Most se jobb a helyzet, de akkoriban abszolút leprás volt az AIDS-es. 

Rettentő gonosz embernek festik le, de mivel már halott, nem tud védekezni. Ha a szemébe nézünk, lehet benne valami. A bevágott interjúk is beszédesek. Szívesen néztem volna még a McCarthy-, a Rosenberg- és a Trump-korszakot is, és meghallgattam volna több fiatal fiút, prostit is az életéből. Valamint egy-két pszichológust, hogy vajon azért volt ilyen kemény és érzéketlen, mert így tudta megvédeni magát melegként? Vagy ettől függetlenül volt gátlástalan. Simán benne lenne még egy rész. 

Hatalom, siker, pénz, a legszebb fiúk, jólét, de a végén mit viszel magaddal a túlvilágra? Ez is elgondolkodtató. Mert ezekből semmit. A halálos ágyán talán már ő is érezte ezt a magányában. 

MV5BYWMyOGY3MzctYWJmMy00YjY0LWJkZTEtN2VhOWYzZmI2NzMzXkEyXkFqcGde

2020. szeptember 6., vasárnap

Moffie

A faji elkülönítésen, a szegregáción alapuló apartheid idején Nicholas jól tudja, rejtegetnie, ha nem épp megtagadnia kell önmagát. Különbözik a többiektől, és ez a különbség valami szégyenletes és elfogadhatatlan a nyolcvanas évek Dél-Afrikájában. Az afrikaans (búr) nyelvben van rá egy sértően trágár szó: moffie. A fehér kisebbség uralta ország az angolai határon akarja feltartóztatni a kommunizmust, és ehhez minden 16. életévét betöltött fehért férfit sorkatonaságra köteleznek. A katonai szolgálat egyszerre védi és fenntartja magát a rendszert, vele pedig a toxikus, rasszista macsóságot, amiben két elemnek nincs helye: a „fekete veszélynek” és a „moffieknak”. Nicholas számára így az ellenség katonái legalább ugyanakkora veszélyt jelentenek, mint saját bajtársai.

Forrás: Humen Fesztivál

És aztán táncoltunk / And Then We Danced

Az És aztán táncoltunk című grúz-svéd drámát imádta a cannes-i közönség, a Szólíts a neveden grúz párjaként emlegették, és az Oscarra is nevezték a legjobb idegen nyelvű film kategóriájában.

A grúz-svéd koprodukcióban készült drámát Tbilisziben forgatták, rendezője a grúz gyökerekkel rendelkező, de Svédországban élő és alkotó Levan Akin rendező, a film pedig az erősen férfiközpontú és konzervatív közegben egy meleg táncosról szól – ezzel pedig Grúzia első LMBTQ-témájú mozifilmjének számít. Emiatt Grúziában erősen támadta a helyi ortodox egyház, ahogy az ország ultrakonzervatív csoportjai is, felháborítónak minősítve a témáját. És főleg azt, hogy a film szerint léteznek meleg grúz férfiak.

Forrás: Humen Fesztivál

Sauvage / Wild


A cannes-i filmfesztiválon megkapta a feltörekvő színészek díját a nyíltan meleg színész, Félix Maritaud az egy férfiprostituált életéről szóló Vad (Sauvage) című drámában nyújtott alakításáért.

Az utcán árulja a testét a 22 éves Leo, akinek nincs semmije és senkije. A férfiak jönnek és mennek, ő pedig szeretetre éhesen egyedül marad minden alkalommal. Céltalanul, fájó szívvel, és drogoktól kábult fejjel járja az utcákat, miközben elképzelése sincs arról, mit hoz a jövő. Egyetlen vágya van csupán, hogy tartozzon valakihez.